03.05.2024.
 
Zestaw nowych logo PI
08.08.2011.
Organizacja PI udostępniła nowe znaki graficzne mogące służyć do wyróżnienia certyfikowanych produktów spełniających standardy PI oraz inżynierów i instalatorów, którzy zdobyli certyfikaty organizacji podczas specjalistycznych kursów przeprowadzonych przez centra szkoleniowe PITC.

Powyższe logo są zastrzeżonymi znakami handlowymi i mogą być użyte za zgodą organizacji PI.
Znaki graficzne można znaleźć w dziale "Materiały do pobrania->Dokumentacja->Dokumenty".
 
Nowa uczelnia w organizacji PI Polska
19.07.2011.
Szanowni Państwo,

W lipcu szeregi organizacji PI Polska zasiliła kolejna uczelnia. Tym razem jest to Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu. Uczelnia współpracuje z kilkoma firmami z branży automatyki przemysłowej oraz jest wysoko oceniana w rankingach szkół technicznych.

Strona internetowa uczelni: www.elektronik.edu.pl
 
Podręcznik użytkowania strony PI dla członków organizacji
02.07.2011.
W sekcji 'Materiały do pobrania->Dokumentacja->Poradniki' udostępniamy nową wersję dokumentu określającego reguły umieszczania własnych materiałów na stronach www.profibus.com i www.profinet.com - informacji o produktach firmy, szkoleniach oraz wydarzeniach.
Poradnik zawiera także szczegółowy opis dotyczący sposobu dodawania materiałów na ww strony.

Dokument można pobrać bezpośrednio stąd: Podręcznik użytkowania strony PI dla członków organizacji.pdf
 
ProfiTrace V2.5.3
19.06.2011.
PROFICENTEC wypuścił na rynek nową wersję ProfiTrace2 - najbardziej popularnego i zarazem najbardziej uniwersalnego narzędzia używanego do diagnostyki sieci Profibus DP i PA. Analizator na który składa się urządzenie ProfiCore Ultra (TM) oraz program ProfiTrace spełnia rolę monitora sieci, oscyloskopu, mastera sieci DP, ma także możliwość rozrysowania topologii sieci, wyrysowania napięć na poszczególnych węzłach sieci w postaci bar grafów, a także moduł generowania szczegółowych raportów. Nowa wersja zawiera rozbudowaną, zoptymalizowaną i bardziej bezpieczną wersję modułu ProfiCaptain. Także Live Lista uzyskała bardziej ergonomiczną oprawę, pozwalającą na szybsze wychwycenie nieprawidłowości w działaniu sieci.

Strona ProfiTrace2: www.procentec.com/profitrace2/

PROFICENTEC zwraca uwagę także na COMbricks - nowy system repeaterów zawierających webową wersję ProfiTrace (ProfiTrace OE). Podczas działania modułów jako urządzenia sieciowe, wbudowana funkcja ProfiTrace monitoruje transmisję danych oraz informuje użytkownika za pomocą e-maila o występującyh zdarzeniach. Użytkownik ma możliwość sprawdzenia Live Listy, statystyk, a także zapisu ramek używając standardowej przeglądarki internetowej.

Strona COMbricks: www.combricks.com

 
Profinews 79
16.05.2011.
Organizacje INTERBUS Club oraz PI doszły do porozumienia w sprawie połączenia INTERBUS z PI. INTERBUS Club zdecydował się na integrację z PROFINET ze względu na zgodność ze standardem Industrial Ehernet. Na dzień dzisiejszy została już opracowana optymalna koncepcja integracji. Prosta i ekonomiczna integracja INTERBUS z siecią PROFINET pozwoli zabezpieczyć interesy użytkowników INTERBUS. Na całym świecie jest ponad 13 milionów węzłów INTERBUS.

Instytut Automatyki i Przemysłowego Internetu z Uniwersytetu w Kolonii potwierdził oszędność energii rzędu minimum 50% podczas faz bezczynności sieci przy zastosowaniu profilu PROFIenergy. Analizy były przeprowadzone na liniach produkcyjnych Daimler w Siendelfingen oraz Volkswagen Commercial Vehicles w Hannover.

PI połączyło siły z FDT Group, Fieldbus Foundation i HART podczas targów w Hannover. Organizacje wspólnie wystawiły stoisko prezentujące nowoczesne standardy w komunikacji urządzeń polowych.

Firma ZMDI pokazała nowy układ do IO-Link - ZIOL2411, kompatybilny pod względem funkcjonalności oraz wyprowadzenia pinów z układem ZIOL2401.

Te i inne aktualności można przeczytać w najnowszym numerze Profinews:

Profinews79
 
Nowy członek organizacji PI Polska
28.04.2011.
Szanowni Państwo,

W kwietniu dołączyła do naszej organizacji firma FEG POLSKA z siedzibą w Ciechanowie. FEG zajmuje się głównie dystrybucją maszyn etykietujących opakowania szklane oraz PET dla przemysłu spożywczego. Firma prowadzi także serwis maszyn etykietujących oraz sprzedaż części zamiennych.

Więcej informacji można przeczytać na stronie FEG POLSKA:

http://www.feg-polska.com.pl/
 
Automaticon 2011
04.04.2011.
W dniach 5-8 kwietnia w warszawskim centrum EXPO XXI odbędzie się 17-nasta edycja targów automatyki przemysłowej AUTOMATICON 2011. Wśród wystawców obecnych będzie wielu producentów sprzętu oraz integratorów sieci przemysłowych. Nie zabraknie także urządzeń z dziedziny robotyki i pomiarów przemysłowych.

Na targach będzie można obejrzeć najnowsze urządzenia Profibus i Profinet, a także porozmawiać na temat sieci i najnowszych trendów z przedstawicielami organizacji PI Polska oraz firm członkowskich.

Oficjalna strona targów:

http://www.automaticon.pl/

 
Profibus - opis systemu, wersja rosyjska
27.03.2011.
Szanowni Państwo,

Dzisiaj zamieszczamy na naszej stronie kolejny dokument opisujący system Profibus w języku rosyjskim. Mamy nadzieję,  że nasza współpraca z firmami ze wschodu będzie się nadal rozwijała.

Dokument można znaleźć w sekcji "Materiały do pobrania" lub bezpośrednio pod podanym linkiem:

Profibus - system description.pdf
 
Profinews 78
18.03.2011.
Firma IVG-Göhringer wypuściła na rynek szybki tester linii PROFIBUS PQ-T10. Urządzenie wielkości wtyczki jest łatwe w obsłudze, może być podłączone w dowolne miejsce sieci PROFIBUS. błędy transmisji takie jak powtórzenia, nieprawidłowe odpowiedzi, ramki diagnostyczne i synchronizacyjne są sygnalizowane za pomocą diod LED. Dodatkowe wyjście może być używane jako sygnał statusu.

Na rynku pokazał się także nowy ręczny tester do IO-Link. Tester zlicza błędne i zagubione ramki telegramów urządzeń typu Master i Slave. Wyświetla prędkość transmisji, stan urządzenia oraz liczniki błędów za pomocą diod LED oraz wyświetlacza LCD.

Sukces konferencji PI w Karlsruhe poświęconej głównie oszczędnościom energii i profilowi PROFIenergy.

Przypominamy także o ankiecie na temat PROFINET. Do wygrania iPody i książki na temat PROFINET.

Więcej aktualności można przeczytać w najnowszym numerze Profinews:

Profinews78
 
Darmowe narzędzia PROFINET
16.03.2011.
PI postanowiło udostępnić członkom organizacji darmowe narzędzia wspierające integrację produktów PROFINET IO. Jest to kolejny znaczący krok pomagający producentom zmniejszyć czas oraz koszt przygotowania nowych interfejsów.

Narzędzia można znaleźć tutaj:

http://www.profibus.com/downloads/software-and-tools/

GSD Checker, Wireshark, i PROFINET Tester to narzędzia, które w różny sposób wspomagają integrację PROFINET IO.

GSD Checker pozwala nam stworzyć plik GSD zgodny ze specyfikacją oraz sprawdzić wcześniej utworzone pliki.

Wireshark jest analizatorem protokołu dla sieci typu Ethernet. Wireshark wyświetla ramki protokołu w bardzo prosty i przystępny sposób, co wpływa pozytywnie na czas wykrywania błędów.

PROFINET Tester wykorzystywany jest przy tworzeniu i rozwoju interfejsu PROFINET zgodnie ze specyfikacją. Jest bardzo pomocny w przygotowaniu urządzenia do certyfikacji protokołu.

Narzędzia te, w połączeniu z pozostałą ofertą (stosy programowe, układy ASIC, kompletne moduły i płyty sprzętowe, karty PC ze zintegrowanym stosem komunikacyjnym) oraz regularnie organizowanymi warsztatami stanowią wyraźne wsparcie dla producentów urządzeń.


 
Napędy PROFIBUS/PROFINET
06.03.2011.
Udostępniamy Państwu prezentację na temat napędów PROFIBUS/PROFINET.
Prezentacja przedstawia korzyści płynące z zastosowania nowoczesnych napędów pracujących w standardach PROFIBUS i PROFINET w połączeniu z dodatkowym wykorzystaniem profili PROFIdrive, PROFIsafe oraz PROFIenergy.

Prezentacja Napędy PROFIBUS/PROFINET
 
«« start « poprz. 11 12 13 14 15 nast. » koniec »»

Pozycje :: 253 - 273 z 295